Spor Kenti Kocaeli’de yılın son spor organizasyonu

Büyükşehir’in ev sahipliğinde Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme müsabakaları sona erdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ülke çapında önemli bir spor faaliyetine daha ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadı. Yılın son ulusal spor organizasyonu olan Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri renkli görüntülere sahne oldu. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda kıyasıya rekabetin yaşandığı organizasyonda 57 il 380 kulüpten 786’sı kadın 864’ü erkek olmak üzere yaşları 14 ile 21 arasında değişen toplam bin 650 sporcu altın madalya ve Milli Takıma seçilmek için ter döktü. Türkiye Karate Federasyonu Ümit, Genç ve U21 Teknik Kurulu Başkanı Ertan Tunç ev sahipliği dolayısıyla Başkan Büyükakın’a teşekkür etti. Tunç, Spor kenti Kocaeli’ye Karate organizasyonlarının çok yakıştığını vurguladı.

MÜSABAKALAR SONA ERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme müsabakaları sona erdi. 3 yaş grubunda karateciler altı tatamide 16’sı altın olmak üzere toplam 64 madalya ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri için mücadele etti.

DERECEYE GİREN SPORCULARA MADALYA

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen organisazyonun son gününde Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz ile Yönetim Kurulu Üyeleri Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Spor Şube Müdürü Alparslan Arslan, Kocaeli Karate İl Temsilcimiz Soner Açıkyol, spor insanları, sporseverler ve sporcular takip etti. Kategorilerinde derecelere giren sporculara madalyaları protokol tarafından verildi.

YATIRIMLAR ÇOK BÜYÜK

Türkiye Karate Federasyonu Ümit, Genç ve U21 Teknik Kurulu Başkanı Ertan Tunç ve Teknik Kurul Üyeleri Kaan Yavaşoğlu, Timur Doğan, Süleyman Orhan, Yusuf Coşkun, Murat Yıldızlar Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonası için 35 kategoride Milli Takım Seçmelerini yaptı. Karatenin Türkiye'de sevilen bir spor branşı olduğuna dikkat çeken Tunç, “Kocaeli’nin ev sahipliğine çok teşekkür ediyoruz. Ferdi sporlara yapmış olduğu yatırımlar çok büyük” ifadelerini kullandı.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Avrupa Şampiyonası'na hazırlanacaklarını ifade eden Tunç, “2-5 Şubat 2023 tarihleri arasında Kıbrıs Rum kesiminde yapılacak. En son yapılan 106 ülkenin katıldığı Dünya Şampiyonasının klasmanında Japonya'nın ardından ikinci olduk. Yine 2022 Şubat ayında yapılan Avrupa şampiyonasında da ikinci olmuştuk. Hedefimiz birinci olmak. Sporcularımızda bunun bilincinde. 3-29 Ocak 2023 tarihleri arasında Edirne’de kampa gireceğiz. Kamp sonra Avrupa Şampiyonası için Kıbrıs Rum kesimine şampiyonluk hedefi ile geçeceğiz” diye konuştu.

DERECEYE GİRENLER

Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular şöyle:

Ümit Erkek Kata                          

1 Mustafa Akgül                                            Ankara              

2 Tarık Koç                                                    Ankara              

3 Muhammed Emir Berat Akyol                    İstanbul                            

3 Yasin Erol                                                   Ankara

Ümit Bayan Kata           

1 Simay Ayın                                                 Ankara

2 Deniz Bozan                                              İzmir

3 Tuğba Süngü                                             Afyonkarahisar

3 Ceren Tip                                                   Ankara

Genç Erkek Kata                          

1 Furkan Kaynar                                         Ankara              

2 Muammet Efe Yurtseven                         Ankara              

3 Ali Efe Akbaba                                         Ankara              

3 Efe Dağ                                                    İstanbul                            

Genç Bayan Kata

1 Esma Sıla Evsan                                      İstanbul

2 Şule Zeynep Arslan                                  İstanbul

3 Elif Karaboğa                                             Ankara

3 Armina Erkan                                            İstanbul

U21 Erkek Kata             

1 Enes Özdemir                                            İstanbul                            

2 Metehan Yavaoğlu                                     Ankara              

3 Emin Aksoy                                                İstanbul                            

3 Resul Berkcan Kılıç                                    Trabzon

U21 Bayan Kata

1 Damla Su Türemen                                  Ankara

2 Şule Azra Akbulut                                     İstanbul

3 Ayşe Yılmaz                                               Afyonkarahisar

3 Hayrulnisa Çiğirdik                                   Afyonkarahisar

Ümit Erkek 52 Kg                         

1 Mehmet Yürekli                                        Ankara              

2 Muammet Saa Yılmaz                              İstanbul                            

3 Boran Günel                                              Kocaeli               

3 Emirhan Güngör                                       Van

Ümit Erkek 57 Kg

1 Savaş Öğüş                                                Şanlıurfa

2 Batuhan Efe Beyazıt                                 Kocaeli

3 Muhammed Ali Tomurcuk                         Gaziantep

3 Boran Nurçin                                             İstanbul

Ümit Erkek 63 Kg                         

1 Kağan Aslan                                               İstanbul                            

2 Kaan Koç                                                    İstanbul                            

3 Mustafa İslam Oğrağlı                                İstanbul                            

3 Çınar Karaağaç                                          Ankara

Ümit Erkek 70 Kg

1 Ersin Berat Özcan                                     İstanbul

2 Yaşar Emre Güngör                                  İstanbul

3 Ahmet Güngör                                          Bursa

3 Ali Yasin Özmen                                        Kocaeli

Ümit Erkek +70 Kg                      

1 Yiğit Eren Kaba                                          Sakarya             

2 Mehmet Akif Çıtlak                                    Giresun             

3 Asım Bilal Araç                                          Ankara              

3 Caner Cesur                                             İstanbul                            

Genç Erkek 55 Kg

1 İlker Eren Özel                                       Sakarya

2 Bediran Taşpınar                                    Ankara

3 Yahya Kubilay Yılmaz                            Balıkesir

3 Ömer Vehbi Yılmaz                                  İstanbul

Genç Erkek 61 Kg                        

1 Yusuf Kılıç                                               İstanbul                            

2 Ahmet Öztürk                                           İstanbul                            

3 Arif Buğdaycı                                             Konya                

3 Nuri Kılıç                                                   İstanbul

Genç Erkek 68 Kg

1 Enes Fatih Kurt                                          İstanbul

2 Merabi Surmanidze                                   Antalya

3 Batıkan Gökbudak                                    Kocaeli

3 Umut Cengizhan Kaplan                          Ankara

Genç Erkek 76 Kg                        

1 Süleyman Aydemir                                   Uşak                   

2 Muhammet Halit Ulukök                         Gaziantep                        

3 Taylan Cemal Sakin                                 Kocaeli               

3 Muhammet Emin Akçay                          Kocaeli

Genç Erkek +76 Kg

1 Yusuf Eren Temizel                                   Sakarya

2 Ersel Kocadoğan                                       Kırklareli

3 Yakup Karduz                                            Sakarya

3 Ayberk Ay                                                  İstanbul

U21 Erkek 60 Kg                          

1 Hasan Celal Yıldırım                                 İstanbul                            

2 Mehmet Yusuf Boy                                  İstanbul                            

3 Abdulsamet Köse                                     Gaziantep                        

3 Mert Halıcı                                                 Kocaeli

U21 Erkek 67 Kg            

1 Ekrem Ömer Gül                                       İstanbul

2 Hakan Çelik                                                Bursa

3 Emin Özkaya                                             İstanbul

3 Yusuf Can Tatar                                        Gaziantep

U21 Erkek 75 Kg                          

1 Ömer Faruk Yürür                                    İstanbul                            

2 İsmail Karadeniz                                       Sakarya             

3 Yasin Uçar                                                  Gaziantep                        

3 Kadir Kaan Bekler                                     Kocaeli               

U21 Erkek 84 Kg

1 Hasan Arslan                                             İstanbul

2 Emir Buğra Gencan                                  Bursa

3 Mustafa Aydemir                                      Muğla

3 Alperen Yaman                                         İstanbul

U21 Erkek +84 Kg                        

1 Umut Eren Gündoğdu                              Bursa                 

2 Muhammed Ali Ay                                    İstanbul                            

3 Emirhan Demirci                                       İstanbul                            

3 Ümit Ercan                                                 İstanbul

Ümit Bayan 47 Kg

1 Defne Eda Yıldırım                                   İstanbul

2 Nehir Kılıç                                                   İstanbul

3 Nisanur Çakır                                             Bursa

3 Eylül Tekcan                                              Çanakkale

Ümit Bayan 54 Kg                       

1 Sudenaz Doğan                                         Uşak                   

2 Alara Akbaş                                               İstanbul                            

3 İrem Naz Dikici                                         İstanbul                            

3 Ayşenur Bekler                                          Kocaeli               

Ümit Bayan 61 Kg

1 Eşem Sude Tural                                       Uşak

2 Miray Keleş                                               Sakarya

3 Elif Şimal Ekizoğlu                                     Kocaeli

3 Beyza Nur Kahya                                      Bursa

Ümit Bayan +61 Kg                     

1 Melisa Kurdoğlu                                       İstanbul                                         

2 Melike Gül Sözen                                     İstanbul                                         

3 Naz Bakaç                                               Antalya                           

3 Eminenur Dutan                                       Antalya                           

Genç Bayan 48 Kg

1 Aleyna Sanal                                              Bursa

2 Fatma Zehra Şahin                                   İstanbul

3 Hatice Sena Kayacan                               Muğla

3 Elif Sena Türkmen                                    İstanbul

Genç Bayan 53 Kg                       

1 Buse Kılıç                                                 İstanbul                            

2 Elif Şişmanoğlu                                        İstanbul                            

3 Hira Nur Temizel                                      Kocaeli               

3 Demet İlayda Öztekin                               İstanbul

Genç Bayan 59 Kg

1 Berra Demirtürk                                         Kocaeli

2 Hatice Sena Coşkun                                 İstanbul

3 Betül Zehra Kara                                       İstanbul

3 Yağmur Nazlıcan Başar                            İstanbul

Genç Bayan 66 Kg                       

1 Armina Erkan                                            İstanbul                            

2 Ayşe Gül Yasatekin                                   Ankara              

3 İklim Şevval Kalpaklı                                 Tekirdağ                           

3 Huri Güzel Temizel                                   Kocaeli

Genç Bayan +66 Kg       

1 Nevin Damla Uçma                                  Ankara

2 İlayda Ayşe Kurdoğlu                                İstanbul

3 İlayde Çelik                                                Konya

3 Eylül Büyükaşık                                         Hatay

U21 Bayan 50 Kg                         

1 Dicle Beyazıt                                              İstanbul                            

2 Kübra Yazıcı                                               Bursa                 

3 Beyza Atalay                                              Bursa                 

3 Rabia Çalış                                                 İstanbul                            

U21 Bayan 55 Kg

1 Aysima Hatice Kurt                                   Kocaeli

2 Serra Nur Çevikdal                                   İstanbul

3 Buse Kaya                                                  Trabzon

3 Nur Damla Atıcı                                         İstanbul

U21 Bayan 61 Kg                         

1 Bilge Solak                                                 İstanbul                            

2 İkra Nur Çetin                                            İstanbul                            

3 Nurbade Büber                                         Manisa              

3 Gizem Öztürk                                            İstanbul                            

U21 Bayan 68 Kg

1 Sudenur Aksoy                                          İstanbul

2 Damla Karaböcek                                     Bursa

3 Sümeyye Teke                                         Manisa

3 Sidra Buket Destegül                              Tekirdağ

U21 Bayan +68 Kg                                                    

1 Zeyna Gaball                                             İstanbul                                                         

2 Fatma Uyğur                                              İstanbul                                                         

3 Fatoş Hansu                                              İstanbul                                                         

3 Elif Güneş                                                  Bursa        

31 Ara 2022 - 18:29 - Spor



göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Star Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Star Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Star Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Star Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kocaeli Markaları

Star Kocaeli Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 250 86 41
Reklam bilgi


Anket Koronavirüs aşısı vakaları bitirebilecek mi?
Tüm anketler